Wola Retro inwestuje w nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo najemców

Do końca 2020 roku w Wola Retro zainstalowane zostaną innowacyjne urządzenia do dezynfekcji powietrza w przestrzeniach wspólnych. We wszystkich holach windowych oraz przy głównym wejściu do budynku, przez które dziennie przechodzi nawet kilkaset osób, zamontowane zostaną przepływowe lampy wirusobójcze i bakteriobójcze. Ponadto w windach planowane jest umieszczenie specjalistycznych oczyszczaczy, zapewniających czystsze i zdrowsze powietrze. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy najemcom budynku.

Zaimplementowane w holach windowych lampy UV-C CareFlowLight skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów w otoczeniu. Emitowane światło UV-C, dotychczas popularne w szpitalach czy gabinetach lekarskich, zagwarantuje stałą dezynfekcję powietrza. Dzięki solidnej obudowie urządzeń emisja światła jest w pełni bezpieczna. Równie wydajne i zaawansowane technologicznie oczyszczacze powietrza poprawią komfort korzystania z wind, działających w biurowcu Wola Retro. Urządzenia te, funkcjonujące na zasadzie utleniania fotokatalitycznego, ograniczą ilość zanieczyszczeń w kabinach. Kolejnym z innowacyjnych rozwiązań, na które zdecydowała się Wola Retro, jest dodatkowe odkażanie powierzchni wspólnych nieruchomości poprzez metodę zamgławiania ULV w dwu- lub czterotygodniowych cyklach.

W Wola Retro od początku pandemii stosowane są rozwiązania mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Osoby wchodzące do budynku mają każdorazowo mierzoną temperaturę oraz możliwość dezynfekowania rąk za pomocą rozmieszczonych przy każdym wejściu bezdotykowych dozowników.